Kartais tu tiesiog žinai, net nežinai, o jauti visa savo esybe, jog dabar yra tobulas laikas pradėti. Pradėti, tai ką galbūt ilgai nešiojai ir auginai savyje, o dabar laikas tavo idėjoms išvysti pasaulį ir įgauti apčiuopiamą formą. Pradžia gali būti neraminanti, kupina nežinios. Pradžia gali būti žavi tuoj, jog savyje talpina galimybę naujiems nepramintiems takams, naujiems gyvenimo knygos puslapiams, naujiems susitikimams.
Su tokiais jausmais, kuriu šią erdvę tau. Gera žengti pirmuosius žingsnius ir matyti, kaip realizuojasi ilgai augintas noras dalintis savo patirtimi ir įkvėpti daugiau žmonių gyventi pilnavertį gyvenimą, jaustis puikiai, turėti drąsos būti savimi, jausti vidinę laisvę, stiprybę, ramybę. Mes visi esame verti pačio geriausio gyvenimo, nesame čia kentėti, būti nuolatinėje įtampoje, jausti fizinius skausmus ar nuolatinį nuovargį. Ne. Mes galim jaustis puikiai emociškai, jaustis pilni gyvybės ir jėgų, mėgauti savo veiklomis, kurti pilnaverčius santykius, realizuoti save, jausti savo buvimo prasmę.
Ką nori pradėti tu? Kokie tavo tikslai? Tavo svajonės? Ir, kaip pradėti, kad nebeatidėliotume, kad nestabdytume savęs, kad nelauktume dar geresnio laiko, aplinkybių, kad neieškotume dar kelių pasiteisinimų, kurie nukeltų pradžią į neapibrėžtą ateitį.
Kai orlaivis rieda pakilimo taku, atsiplėšia nuo žemės ir pakyla iki kol pasiekiamas skrydžiui reikiamas aukštis tai yra daugiausiai pastangų, resursų (degalų), didžiausio pasipriešinimo įveikimo reikalaujantis kelionės etapas. Panašų poveikį bet kokios veiklos ar gyvenimo etapo pradžia gali turėti mums, kai turime tikrai sutelkti visus savo resursus ‚pakilimui‘.
Tad, kaip pradėti? Kaip įveikti tą pradžios, pirmų žingsnių pasipriešinimo vidinį barjerą. Pasidalinsiu keletu mažų strategijų, kurios padeda užtikrintai pradėti ir nesustoti.
1. Aiškus ‚Kodėl?‘
Man asmeniškai, yra žymiai lengviau imtis tam tikros veiklos ir pirmų įgyvendinimo žingsnių, kai esu susivokusi savyje, kai man aišku, kokia viso to prasmė, kai žinau, kodėl tai darau. Savo ketinimo suvokimas ir priminimas sau suteikia stiprybės.
2. Pozityvūs jausmai
Kartais mes imamės pokyčių stumiami stiprių neigiamų patirčių, pradedame kažką naujo bėgdami nuo nepakeliamos dabarties. Mano siekis gyvenime yra judėti nuo sėkmės į sėkmę.
Trumpa savi-refleksijos pauzė, gali padėti atmesti tam tikras veiklas, jeigu mane stumia baimė, pyktis, įtampa, noras kažkam kažką įrodyti – tai man nėra priimtina erdvė pokyčiams ir pradžiai. Aš tokiu atveju pirmiausia pasirūpinu savo savijauta. Pradžia esant teigiamos vidinės būsenos man asmeniškai yra būtina sąlyga.
3. Maži pirmi žingsniai
Kas padeda įveikti neapibrėžtumą ir nerimą pradžioje, tai imtis veiklos ir veiksmo, nesvarbu kokio dydžio ar svarbos yra pirmieji žingsniai. Svarbu išjudėti ir mąstymo etapo į veiksmo etapą. Kai jau esame veiksme, tada atsiveria visos galimybės augti, tobulėti, kurti, judėti pirmyn.
4. Perfekcionizmo paleidimas
Viena didžiausių kliūčių pradžioje yra mūsų pačių noras, kad viskas iš karto būtų tobula, baimė suklysti, o kai jeigu nepasiseks. Jeigu atpažįstame tokį įsitikinimą, galime suteikti sau oficialų anti-perfekcionizmo leidimą – nauja veikla mums yra žaidimas, erdvė mokytis naujų įgūdžių, kurti, klysti, taisyti klaidas, stiprėti. Profesionalumą ir tobulumą atidedam vėlesniam laiku, kas neišvengiamai atsitiks praktikos ir nuoseklių pastangų dėka.
Kas skiria žmonės, kurie pasiekė sėkmės aukštumas, nuo tų kurie pasidavė ir pralaimėjo yra tai, kaip jie elgėsi susidūrę su nesėkme. Pirmieji suklupę, keliasi ir eina toliau, antrieji keliasi, nusipjauna per petį ir grįžta atgal kur buvo, daugiau nebededa pastangų. Prisimink, kad turį šį pasirinkimą kiekvieną kartą, kai suklupsi. Rinkis keltis, tęsti, stiprėti ir siekti sėkmės.
5. Užbaigti gali ir vėliau
Vienas mano mėgstamas būdas įveikti norą atidėlioti pradžią, pasakymas sau: ‚Aš tik pradėsiu, vėliau galėsiu tęsti ir užbaigti.‘ Šiuo atveju, galime stebėti du scenarijus. Pirmas, kai pradedu, įsivažiuoju, žiūriu, kad nebegaliu sustoti. Antras, jeigu sustojau, padėjau pradėtą veiklą, mintys vis grįžta prie tos veiklos, viduje yra noras grįžti ir užbaigti. Ši strategija paremta vienu iš mūsų psichologijos fenomenų, kad mūsų smegenys nerimsta, kol kažkas yra nepilnai užbaigta. Tikrai subtiliai ir stipriai veikia.
Taigi, kokia bus tavo pradžia, tai svajonei, apie kurią galvojai pradžioje įgyvendinti?
Lai tavo pradžia būna ypatinga, žavi, talpinanti nenuspėjamas galimybes savyje.
O man nuoširdžiai gera pradėti šią kelionę kartu su tavimi.